Повернутися до звичайного режиму

1 квітня - 210 років від дня народження Миколи Васильовича Гоголя

/Files/images/nternet_-_tsentr/Gogol1.jpg

І. Мереживо загадкової прози

/Files/images/nternet_-_tsentr/82aad0f73adcbc222e7363c6e061603c.jpg .

Тома Л. В. Микола Гоголь. - Харків: ТОВ фірма "Антологія", 2013. - 128 с.

Про Миколу Гоголя як про великого російського письменника, культурного і громадського діяча сказано і написано дуже багато. Жоден з російських письменників, що визначають лице російської літератури, не оминув його впливу.

Гоголь став улюбленим письменником і володарем душ мільйонів людей на планеті. Тому і треба сказати про "українського Гоголя", про першооснову його душі. Великий російський письменник М. В. Гоголь є, на думку багатьох дослідників і літературознавців, найбільш виразним представником української школи в російській літературі. Отже, можемо говорити про нього і як про українського письменника, бо українська тематика творів Гоголя - це невід'ємна частина його творчої особистості. Він - один з кращих виразників української ментальності. У його творах найбільш повно і яскраво відтворилися риси українського національного характеру.

/Files/images/nternet_-_tsentr/63670.jpg

Сверстюк Є.О. Гоголь і українська ніч: Есеї. Видання друге, виправлене. - К.: ТОВ Видавництво "КЛІО", 2013. - 328 с.: іл.

Інший Гоголь постає перед читачем цієї книги. Наш час любить розважальні сюжети з Гоголем на Сорочинському ярмарку. Насправді Гоголь уже у своїй першій книзі "Вечори на хуторі біля Диканьки" зазирав у таємничі глибини душі, і це стане основною його темою.

Тут зібрано твори, писані протягом трьох десятиліть – про Гоголя-романтика й гумориста, про сатирика і про релігійного мислителя, який взяв на себе непосильну місію – повернути Русь обличчям до Христа і поставити на дорогу правди й закону.

Трагічна постать, роздвоєний дух, мученик перехресть, він запліднив ниву української літератури й започаткував ту російську літературу, що вийшла на світовий обшир. Його печальний дар гостро відчувати метафізичне зло в банальній пошлості буднів був провісним.

Але під серпанком вибачливої усмішки Гоголя впізнають у всі часи і люблять як гумориста – поета і чарівника.

/Files/images/nternet_-_tsentr/011.jpg

Попович М. В. Микола Гоголь: Роман-есе. - К.: Молодь, 1980. - 208 с.: фотоіл.

Книга присвячена аидатному російському письменнику ХІХ століття, автору таких широковідомих творів, як "Вечори на хуторі біля Диканьки", "Ревізор", "Мертві душі".

/Files/images/nternet_-_tsentr/Gogol-1.jpg

Гоголь. Містика та реальність / упорядк. Л. Цуріка. - К.: АВІАЗ, 2013. - 128 с.: іл.

Родина, сила народних звичаїв та краса української природи, серед яких зростав митець, визначили всю його творчість.

Микола Гоголь чи не єдиний український письменник який в деталях описав магію та чарівність українських обрядів. Книга проілюстрована унікальними малюнками та фотографіями.

ІІ. Подорож у літературний світ Гоголя

/Files/images/nternet_-_tsentr/006.jpg .

Гоголь, М. В. Вечори на хуторі біля Диканьки; Миргород [Текст] / М.В. Гоголь; упоряд. В. Я. Звиняцьковський. - К.: Либідь, 2008. - 488 с.

До видання увійшли твори М. В. Гоголя про Україну, її людяність, традиції, народне життя й побут. Твори подаються за прижиттєвими виданнями, де збережено чарівність народної мови. Примітки містять унікальні відомості з творчої історії кожної повісті. Для широкого читацького загалу.

/Files/images/nternet_-_tsentr/009.jpg

Гоголь, М. Всі повісті [Текст] / М. Гоголь; упоряд. В.Я. Звиняцьковський. - К.: Либідь, 2008. - 544 с.

Нове видання повістей Гоголя присвячене 200-річчю від дня його народження. Вступна стаття і примітки написані з позицій сучасного гоголезнавства й адресовані неупередженому читачеві ХХІ століття. Вони мають на меті простежити джерела "нечуваних історій" від Гоголя, - від тих, що увійшли до "Вечорів на хуторі біля Диканьки", аж до всесвітньо відомої "Шинелі". Ранні повісті друкуються у перших редакціях, що зберегли аромат новелістичності, анекдотичності, «нечуваності» самих історій. Для широкого читацького загалу.

Гоголь, М. В. Зібрання творів [Текст] [У 7 т.]. Т. 1. Вечори на хуторі біля Диканьки / М. В. Гоголь; упоряд. П. В. Михед. - К.: Наук. Думка, 2008. - 253 с.

/Files/images/nternet_-_tsentr/010.jpg

Гоголь М. В. Зібрання творів [Текст] [У 7 т.]. Т 1. Вечорина хуторі біля Диканьки / М. В. Гоголь; упоряд. П. В. Михед. - К. Наук. Думка, 2008. - 253 с.

Нове видання творів М. Гоголя у семи томах містить всі художні та переважну більшість літературно-критичних, публіцистичних і духовних творів письменника.

/Files/images/nternet_-_tsentr/54515484_2204209359830626_587903305389178880_n.jpg .

Гоголь. Н. В. Повести. Ревизор / Худож. С. Алимов. - М. : Худож. лит., 1984. - 352 с.

В книгу вошли повести: "Ночь перед рождеством" - из цикла "Вечера на хуторе близ Диканьки"; "Старосветские помещики", "Тарас Бульба", "Повесть о том, как поссорился Иван Иванович с Иваном Никифоровичем" - из цикла "Миргород"; "Нос", "Шинель" - из так называемого "петербургского цикла" и комедия "Ревизор".

Гоголь Н. В. Мертвые души: поэма. - К.: ВЕСЕЛКА, 1980. - 419 с., ил.

/Files/images/nternet_-_tsentr/55845502_2272152976444590_4382339021133578240_n.jpg

Гоголь Н. В. Мертвые души: поэма. - К.: ВЕСЕЛКА, 1980. - 419 с.; ил.

В поэме раскрывается безотрадная картина жизни крепостнической России.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.