Сварчевський А.В. Подільська Голгофа ХХ століття: літературно-документальне видання. Серія "Моя Вінничччина" журналу "Вінницький край", випуск 27 / А.В. Сварчевський. - Вінниця: ТОВ "ТВОРИ", 2018. - 240 с., іл.

/Files/images/vidatn_zemlyaki/45740605_186380885629783_6900746674860195840_n.jpg

Ця книга є своєрідним енциклопедичним довідником або поминальником-мартирологом, у якому зібрані матеріали про політичні репресії часів більшовицької доби щодо віруючих Православної Церкви на Поділлі. У книзі вміщено понад 1000 коротких біографічних довідок на репресованих: ієрархів, священо-церковно служителів, монахів, церковних старостів та церковників-активістів, регентів-дяків, родичів служителів культу та виходців з духовенства, котрі свого часу були піддані політичним репресіям з боку безбожної влади, зазнали страшних знущань, але попри все те не зрадили свою Віру.

Видання містить унікальні документи з життя Православної Церкви на Поділлі першої пол. ХХ ст., а також фото та листи з особових справ репресованих у добу гонінь котрі публікуються вперше. Публікація розрахована на досить широкий загал читачів, усім кому не байдужа трагічна доля Православної Церкви у часи більшовицького тоталітарного режиму ХХ ст.

.

.

.

.

.
Стасюк А. На скрижаляї історії. Серія "Моя Вінниччина" журналу "Вінницький край", випуск 15 / А. Стасюк. - Вінниця: ТОВ "Нілан-ЛТД", 2017. - 374 с.

/Files/images/vidatn_zemlyaki/4444.jpg

Васіна З.О. Український літопис вбрання: [Книга-альбом].–К.: Мистецтво, 2003. –Текстівки, рез. англ., рос.
Т. 1:11000 років до н. е. – ХІІІ ст. н.е.: Наук.-худож. реконструкції. – 448 с.: іл. – Бібліогр.: с. 436-444.

/Files/images/nternet_-_tsentr/1.jpg

Книга-альбом відомої української художниці Зінаїди Васіної, що охоплює період понад десять тисяч років, є унікальним поєднанням науково-художніх досліджень історії одягу племен і народів, які проживали на теренах сучасної України з доби пізнього палеоліту до часів Київської Русі.

В художніх образах автор відтворила еволюцію вбрання різного призначення, характерні особливості його крою, оздоблення, декорування тощо. Книга-альбом є новим словом в українській та світовій культурі.

.

.

.

.

.

.

.

.

Васіна З.О. Український літопис вбрання: [Книга-альбом].–К.: Мистецтво, 2003-2006.–Текстівки, рез. англ., рос.
Т. 2: XIII – початок XX ст.: Наук.-худож. реконструкції. – 2006. – 448 с.: іл. - Бібліогр.: с. 435-443.

/Files/images/nternet_-_tsentr/2.jpg

Логічним продовженням теми історичного розвитку національного одягу в Україні е видання другого тому книги "Український літопис вбрання". Починаючи з XIII і до початку XX століття автор у яскравих художніх образах відтворила комплекси вбрання усіх верств населення: духівництва, козацтва, дворянства, а також міщан, городян та селян різних регіонів України. Акцентуючи увагу на розмаїтості одягу, що увібрав у себе багатотисячолітній розвиток духовної та матеріальної культури народу, автор розкриває процеси формування українського костюма.

Книга-альбом у двох томах стане невичерпним джерелом пізнання культурної спадщини українського народу.

.

.

.

.

.

.

.

Косміна О.Ю. Традиційне вбрання українців.–К.: Балтія - Друк, 2008. – Т. 1: Лісостеп. Степ. - 160 с.: іл.– Рез. англ.

/Files/images/nternet_-_tsentr/3.jpg У виданні «Традиційне українське вбрання» представлені зразки одягу Поділля, Галичини, Волині, Полтавщини, Слобожанщини та інших регіонів України.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Український костюм // Стамеров К. Нариси з історії костюмів. – К.: Мистецтво, 2007. – С. 168-188.

/Files/images/nternet_-_tsentr/4.jpg Книга становить короткий систематизований і узагальнений огляд історії костюмів народів світу від найдавніших часів до початку XX ст. Використовуючи багатий іконографічний матеріал, спеціалізовану вітчизняну і зарубіжну літературу, К. К. Стамеров відтворив картину історичного розвитку костюмів як невід'ємної частини матеріальної культури людства. Автор не лише подав загальні відомості про костюми різних народів, а й познайомив з основними силуетами, особливостями крою, тканинами, головними уборами, зачісками, прикрасами й різноманітними складовими костюма на кожному етапі його розвитку.

Розділ ХІІ присвячений українським костюмам.

Чорно-білі та кольорові ілюстрації до видання виконав заслужений художник України М. Н. Грох.

.

.

.

.

.

.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.