Ніколи Україні не забути тих юних душ нескорений політ...

Розділ І. Сотні Небесні безсонно стоять над Майданом,з духами злоби ведуть боротьбу неустанно.

/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/baziv_armagedon.jpg
Базів В. Армагедон на Майдані. – К.: Український пріоритет,2014. – 160 с.

Безпощадне у своїй невідворотній сповідальності та всепоглинальне за своїм гостросюжетним магнетизмом Письмо автора справляє на читача вулканічне потрясіння, як і сам феномен Майдану на самосвідомість сучасного землянина. На смисловому тлі подається документальна маловідома історія про те, що і як призвело до Повстання, котре стало безпрецедентним актом кривавого вознесіння із провалля гуманітарно-кримінальної катастрофи для майже 50-мільйонного людського згромадження в центрі Європи. Водночас всенародний Бунт Гідності став прологом до визвольної війни - у супрязі з усім прогресивним світом - древньої Нації проти планетарної загрози земній цивілізації, яка постала перед очманілим людством осатанілими ордами московських варварів, що виринули на полях глобальної епохи із темних віків.

.

.

.

.

.

/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/eludy-tepli-istorii-z-maydanu_2333_1.jpg

Бердинських К. Єлюди . – К . :Брайт Стар Паблішинг, 2014. – 184 с.

Ця книжка – блог-щоденник з Інтернету, який автор розпочала під час Євромайдану. Журналістка Крістіна Бердинських, поспілкувавшись 1 грудня на Банковій із двома медичними волонтерами, написала першу історію про них на своїй приватній сторінці у соцмережі. Коли на Банковій пішов газ, ці хлопці побігли надавати швидку допомогу.Автор щодня зустрічала на Майдані таких прекрасних людей, як ці медики. Скромних і водночас упертих і відчайдушних, із різним рівнем доходів та освіти. Хтось із Заходу України, хтось зі Сходу. Чомусь мас-медіа звертали менше уваги на звичайних людей, а саме вони були енергією та духом цих подій. 20 грудня Крістіна створила Facebook-сторінку «Єлюди-maidaners», де почала публікувати історії про майданівців та їхні фото, зроблені камерою мобільного телефону. Вона розмовляла із заможними бізнесменами, які постачали на Майдан дрова й шини, із будівельниками, студентами, волонтерами, координаторами гарячих ліній, із тими, хто працює на кухнях, живе у наметах, художниками, музикантами, культурними діячами. У січні -лютому сотні волонтерів перекладали ці розповіді на 17 мов. Люди хотіли, щоби світ дізнався, хто насправді стоїть на Майдані. У щоденнику «Єлюди» є записи про смерть і поранення, біль і сум, але також про взаємодопомогу, силу й мужність, натхнення й любов. Дуже хочеться, щоби ці історії залишилися не тільки в Інтернеті, а й у пам’яті читачів цієї книжки.

Тексти виставлялися у фейсбук і отримали велике поширення і увагу читачів. Згодом до проекту підключилися волонтери-перекладачі і ці пости про майданівців стали доступними для читачів з різних країн. Це було дуже важливо, оскільки іноземці знаходили тут відповіді на свої питання: що ж саме відбувається на Майдані? Хто ці люди, що стоять там: екстремісти чи мирні протестуючі? Історії Крістіни і робили все зрозумілим для них.

/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/борітеся поетика.jpg

Борітеся – поборете! Поетика революції. – Х.: Віват, 2014. – 96 с.

До книги увійшли віршіпоетів різних поколінь, поєднаних однією ідеєю - боротьбою за незалежність, свободу і соборність України. Поетичні рядки сповнені туги за полеглими в нерівному бою, і разом з тим, світлої віри в перемогу, нездоланність нашого народу.

Світлини з Майдану проникливо відтворюють усю палітру буремних протистоянь.

.

.

.

.

.

/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/євромайдан 94 дні.jpg
94 дні. Євромайдан очима ТСН . –К .: Основи, 2014 .- 166 с.

Телевізійні новини живуть недовго, зазвичай вже за кілька годин поступаючись місцем більш актуальним. Проте саме вони найкраще передають дух подій, яким судилося потрапити до підручників історії. У книзі «94 дні. Євромайдан очима ТСН» за матеріалами команди телеканалу відтворюється хронологія подій Революції Гідності. Це видання – колективне бачення журналістів, операторів, редакторів і ведучих ТСН, для кожного з яких Євромайдан став не лише роботою, а й важливою сторінкою життя.

Euromaidan.tsn.ua – це більше, ніж хронологія подій революції. В одному місці автори зібрали історію 94-ьох днів спротиву у текстах, відео, фото, дописах з соцмереж та спогадах. Це вражаюча історія, яку творили ми разом.

.

.

.

/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/Майдан.jpg Кошкіна С. Майдан. Нерозказана історія.– К .: Брайт Стар Паблішинг , 2015. – 400 с.

До книги ввійшли відверті інтерв’ю головних дійових осіб тієї історичної зими, людей, що перебували по обидва боки барикад Революції.80 відсотків контенту є унікальними - дані та свідчення очевидців публікуються вперше. Завдання - максимально точно реконструювати події,насамперед кулуарні,процеси,які були приховані від очей тих, хто мерз на площах,але які безпосередньо вплинули на результат Революції Гідності.

Відверті інтерв'ю з головними героями історичної зими, людьми по обидві сторони барикад Революції: Петро Порошенко та Рінат Ахметов, Олександр Турчинов та Олександр Янукович, Арсен Аваков та Володимир Рибак, Андрій Шевченко та Вадим Новинський, Юлія Тимошенко та Юрій Иванющенко, а також Сергій Пашинський, Сергій Тарута, Андрій Сенченко, Ігор Коломойський, Михайло Добкін, Ігор Луценко, Тетяна Чорновол та інші.

.

.

.

.

.

.

/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/019_Muharskyi_Maidan_01.jpg Майдан. (Революція духу). – К.: Наш формат, 2015. – 304 с.

Видання розраховане на коло читачів, яким цікава контраверсійна точка зору на українську історію, політику і культуру. Великий повно кольоровий альманах і книга – це калейдоскоп, в якому зібрані відверті й критичні погляди на Українську революцію 2013-14 рр., емоції без купюр і деталі, що залишились за кадром медіа. Це все є частиною масштабного мистецько-культурологічного проекту, до якого також входить однойменний документальний фільм, присвячений подвигам рядових бійців, волонтерів, медиків і громадських активістів Майдану. Публічні інтелектуали, громадські діячі, філософи, історики, письменники, художники, герої й очевидці революційних днів української історії в щоденниках, есе й ексклюзивних інтерв’ю розповіли про темний і світлий бік Майдану, версії причин і наслідків, «білих плям» і таємничих збігів у подіях листопада-лютого 2014 року. Видавництво «Наш Формат» вже не вперше видає такий широкомасштабний і суспільно важливий для країни проект. Це видання створене для великої аудиторії і на те, що кожен з нас змінює картину світу, світлину, книгу, яку він бачить. Над книгою працювали письменники Юрій Андрухович, Юрій Винничук, Оксана Забужко, Тарас Прохасько, Андрій Любка, Ірена Карпа, ін.

.

.

.

/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/575664_1_w_590.jpg

Небесна сотня / упоряд. К. Богданович, Х. Бондарева, Ю. Бухтоярова та ін.; упоряд.: О. Трибушна, І. Соломко; передмови Патріарха Філарета, о. Г. Коваленка, о. Святослава; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. - Харків: Фоліо, 2014. - 206 с.

Це книга-реквієм. Книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше — своє життя — заради того, аби Україна та всі ми встали з колін. Щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні. Герої цієї книги — звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні — заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла». ?? Ця книга була написана заради того, аби пам’ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні назавжди залишилася в серцях українців. Вона — німе нагадування всім нам про те, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.

.

.

.

.

.

.


/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/ya-z-nebesnoyi-sotn-ya-iz-nebesnoy-sotni.jpg

Рудневич М. Я з Небесної сотні : повість . – К.: А– БА- БА- ГА- ЛА- МА- ГА, 2014. – 194 с.

Герой повісті молодого письменника Марка Рудневича чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19

-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя — про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції... Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва.

Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам’ятатимете простого хлопця зі щирою душею — Макса зі Сміли...

.

.

/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/6439.jpg Середюк О. М. Україна. Хроніки подій: Від майдану - до АТО. - К.: ФОП Стебеляк, 2015 . – 340 с.

«Майдан». Це слово стало синонімом свободи і незалежності, гідності і волі. Воно у всіх на устах. Його не перекладають на жодну мову. В залежності від політичного вітру, дехто добавляє присудок: «Евромайдан», «антиМайдан». Але слово залишається міцне у своєму корінні, в стержні. На початку XXI століття древній Київ знову відкрив на весь світ силу Майдану.

У публіцистичних статтях, які автор починав висвітлювати ще за Помаранчевого Майдану, як репетицію Євромайдану, посилаючись на історичний досвід та джерельну базу, він цілком переконливо довів, що народ має право на повстання, право мати та застосовувати зброю для захисту свого і Батьківщини. Гострі публіцистичні статті чергуються з ліричним відступом київських та волинських поетів про жертовність «Небесної Сотні». Вперше розкрито сакральне слово «Майдан», подвиг героїв революції Гідності, які мужньо протистоять окупантам в країні. Надзвичайно актуальну тему розкриває автор в аналітичній статті «Хочеш миру - готуйся до війни», в якій подає попередження для нинішніх керівників. АТО чи війна проти московського цинічного агресора? Чому український націоналіст подякував Путіну і «Що буде завтра ?»,- ви дізнаєтесь зі сторінок цієї книги.

Помаранчевий Майдан, Євромайдан, ленінопад, верховна зрада, АТО, війна, що далі? Нацизм чи націоналізм, український чи російський фашизм, козаки чи казакі? Ці та інші події висвітлені у книзі українського патріота.

Розділ ІІ. Небратні, недружні…вороги?

/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/анексія.острів крим.jpg Березовець Т. Анексія: Острів Крим. Хроніки «Гібридної війни». – Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 392 с.

У книзі відомий експерт кримчанин аналізує механізми та технології так званої «гібридної війни», розв’язаної військами Російської Федерації на території АР Крим.

У хронологічному порядку охоплено період з 18 лютого 2014 року – початку масових розстрілів на Майдані Незалежності за участі російських спецслужб – і закінчуючи 18 березня 2014, коли Крим і Севастополь було офіційно анексовано та включено до переліку суб'єктів Російської Федерації.

Окремо досліджується розвідувальна та інформаційно-пропагандистська операція російських спецслужб, яка дозволила підготувати анексію Криму, починаючи з 1991 року. Твір містить велику кількість документів та фото, які є доказами злочинного характеру окупації півострова.

Книга містить ексклюзивні свідчення, надані спеціально для цієї книги українськими, російськими й міжнародними політиками, військовими,експертами,журналістами,активістами, які стали очевидцями окупації.

.

/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/війна очима тсн 28 іст.по той бік.jpg Війна очима ТСН: 28 історій по той бік камери. – К.:Основи. – 2014. – 221 с.

Ця книга є спробою панорамного погляду на перебіг воєнних подій на Донбасі 2014-2015 рр. у баченні журналістів Телевізійної Служби Новин. Попри власний патріотизм та співпереживання з українськими військовими ці репортери не зраджують журналістським стандартам і намагаються залишатися об’єктивними у висвітленні подій на сході України. «Війна очима ТСН» – це 28 проникливих історій. Їх герої – журналісти, які невтомно їздять у відрядження до зони АТО. Органічне поєднання авторських есе та фотографій роблять цю книгу одним з важливих документальних свідчень нашого часу.

.

.

.

.

.

Кідрук М. Небратні. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 304 с. /Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/небратні кідрук.jpg

Популярний письменник простежує відносини українського і російського народів, починаючи з часів Хмельниччини. Автор стверджує, що незалежність та свободу вибору народ повинен відстоювати сам, не сподіваючись на чиюсь допомогу.

У творі М. Кідрук роздумує про історію виникнення слов`янських мов, русифікацію України, Будапештський меморандум 1994 року, газові війни 2004–2009 років, захоплення Криму росіянами, «сім`ю» Януковича, майдан 2013–2014 років, війну на сході України тощо.Навесні ця книжка вийшла в Польщі під назвою «Ja, Ukrainiec».

Щоб зрозуміти події, які нині розбурхують нашу країну, треба перш за все усвідомити їхні причини. Макс Кідрук провів власне публіцистичне дослідження щодо відносин двох держав — України і Росії, аналізуючи, чи насправді були такими безхмарними стосунки «братерських» країн, розвінчуючи сталі міфи та даючи прогнози щодо конфлікту між країнами.

.

.

.

/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/морчиладзе пргулянка на війну.jpg
Марчиладзе А. Прогулянка на війну: роман. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 240 с.

Початок 90-х. Грузія. Два приятелі-грузини вирушають до Азербайджану за дешевою «травою». Але, випадково заблукавши, опиняються у Нагорному Карабаху, в зоні бойових дій. Щоб вижити, треба діяти! Гіо, син владного і багатого батька, змушений чи не вперше в житті самостійно приймати серйозні рішення. І якщо він бажає повернутися, то має взяти відповідальність за свою долю у власні руки! Так, майже звичайна прогулянка стає подорожжю до свободи та самого себе і змінює його назавжди…

.

.

.

.

.

/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/неогол.війна невідомі факти і хроніки ато.jpg Неоголошена війна: Невідомі факти і хронічки АТО .- Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 512 с.

Автори - журналісти "5 каналу", які висвітлювали війну на Сході країни. Олег Криштопа - співробітник програми "Час. Підсумки дня". Валентин Трохимчук - автор та ведучий аналітичної програми на "5 каналі" "Велика політика". Ольга Каліновська - автор проекту "Невигадані історії з лінії фронту". Дарина Феденко - журналіст, автор прямих включень з зони бойових дій для новин. Євген Назаренко - журналіст каналу "2+2", служив в одному з добровольчих батальйонів.

Так, це справжня війна, а не АТО. Українcько-російська, а не громадянська. Гібридна? Можливо. Неоголошена? Так.Ця книга — на спогад про всіх, хто віддав своє життя, і про тих, хто вижив у боях. Основна її мета — згадати все. День за днем. Згодом історики сперечатимуться, коли ж власне вона почалася. Як і в кожної таємної війни, у неї нема конкретної дати початку. І лише Бог знає, коли вона скінчиться.Крім хронології бойових дій, ви зможете прочитати аналітику, яка допомагає отримати розуміння і хоч трохи позбутися страху. І репортажі журналістів, які на власні очі бачили кров і сльози. Вони вижили там, де загинули інші герої.Тож читайте. Згадуйте. Аналізуйте. Робіть висновки. Пам’ятайте.

Згадати все. День за днем. Крім власне хронології бойових дій, ви зможете прочитати аналітику, яка допоможе отримати розуміння і хоч трохи позбутися страху. І репортажі. Тих журналістів, які на власні очі бачили кров і сльози.На момент написання цього тексту неоголошена війна триває...

.

/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/6300.345x0.800x600w.png

Херпен М. Х. Ван. Войны Путина. Чечня. Грузия. Украина. Неусвоенные уроки прошлого. – Х.: Виват, 2015. – 320 с.

Книга "Війни Путіна" - це глибокий аналіз військових подій у Чечні, Грузії та Україні, що забрали тисячі життів. Це погляд людини, яка, не беручи участі у війнах, педантично систематизує факти, що вразили світ, оцінює їх із позицій міжнародного права і шукає вихід з пануючого беззаконня. Які засоби, у тому числі заборонені міжнародними документами, використовує російський президент, щоб зберегти свою владу? Історія розвивається по спіралі, і сценарій, на жаль, повторюється вже не раз. Але хто заважає нам, озброївшись знаннями, дати відсіч і захистити себе? Адже на кону не просто цілісність країни, на кону - її існування! ..

Марсель Ван Херпен - директор проєвропейської і проатлантичної науково - дослідницької некомерційної організації « Цицерон » , яка спеціалізується на Східній Європі та пострадянському просторі.

.

.

Розділ ІІІ. Знов козаки українські — в кривавім поході: Варти Небесні виходять на чати на Сході,

/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/вдовиченко маріупольський процес.jpg

Вдовиченко Г. Маріупольський процес: роман. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 288 с.

…Я бачив пекло, бо я був під Іловайськом. Усі мої побратими загинули, а то були люди зі щирого золота. Мене врятувала дівчина з-під Маріуполя, яка любила розмальовувати контурні карти й сидіти на черешні.

…Я не знаю, що він зі мною зробив, той полонений львів’янин, але я більше не бачу в ньому ворога. І мені хочеться радіти кожній хвилині, бо вона наближає нашу зустріч. Але чи буде ця зустріч, ніхто не знає...

Усе як на війні: втрати, біль, знову втрати… Роману й Ользі судилися не найкращі часи для зустрічі. Полонений укр і сепаратистка — чи є зараз гостріша суперечність? Але безодня, яка здавалася нездоланною, поступово щезає. Бо в житті існує щось набагато важливіше за ненависть…

Процес читання «Маріупольського процесу» був би легким, якби не серйозність явищ, про які в ньому йдеться. Тому читачам може бути важко читати цю книгу, як важко буває читати звіти з фронту: за кожним рядком: страждання. Роман цей доповнює наші знання про війну і про українців на війні й породжує знання, що страждання минуть, а українці і Україна будуть.

.

/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/волонтери мобілізація добра.jpg
Волонтери. Мобілізація добра: збірка. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля,2015. – 256 с.

Люди для людей! Під цим девізом працюють сотні волонтерів у зоні АТО. Сповнені болю та обурення, віри та гіркоти, суму та надії історії про тих, хто, забувши про спочинок, допомагає біженцям і бійцям АТО, ризикуючи власним життям намагається зберегти чуже.

До книжки увійшли твори відомих українських авторів: С. Жадана, І. Карпи, М. Кідрука, Г. Вдовиченко, Л. Денисенко, І. Роздобудько, І. Славинської, Г. Шиян, А. Любки, К. Бабкіної.

.

.

.

.

.

/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/жадан луганський щоденник.jpeg

Жадан С. Луганський щоденник. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 240 с.

Актуальний «Луганський щоденник»! Десять років тому герої «Anarchy inthe Ukr» здійснили ідейну подорож Східною Україною, місцями бойової слави Нестора Махна. Мандруючи Донбасом, вони шукали відповіді напитання— щож таке воля-свобода-анархія? Чиємежа між ними тадевона пролягає? Сьогодні автор знову відвідав територію, щоколись була територією анархізму. Але цього разу— вдуже наелектризованій атмосфері, коли саме повітря просякнуте війною... Вже недавнішньою, часів Нестора Івановича, абільш ніж сучасною...

.

.

.

.

.


/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/жолдак укри.jpg
Жолдак Б. Укри: кіноповість. – К.: А- БА- БА- ГА- ЛА- МА- ГА, 2015. – 224 с.

Кіноповість "УКРИ" відомого українського письменника, драматурга та кіносценариста Богдана Жолдака – це бойова проза про сучасну АТО. Майже сто років тому Юрій Яновський створив неперевершені взірці про тодішнє АТО, узявши фактаж із вуст Юрка Тютюнника. "УКРИ" – це суцільний "екшн", заснований на реальних подіях російсько-української гібридної війни, в якій сучасні українці, подібно до героїв "Енеїди", відчайдушно жартують зі смертю, захищаючи свою землю і честь.

Дія роману починається в Аеропорті й розгортається похвилинно протягом останніх п’яти днів понад 240-денної облоги. Хоча роман заснований на реальних фактах, усі персонажі — плід художнього вимислу, як і назва Аеропорту.

Маленький український гарнізон Аеропорту денно й нощно відбиває атаки супротивника, який значно переважає його у живій силі й техніці. Але тут, у цьому зруйнованому до підвалин Аеропорті, підступні й жорстокі вороги зіштовхуються з чимось неочікуваним і неймовірним. Із кіборгами. Вороги самі так назвали захисників Аеропорту за їхню нелюдську живучість та впертість приречених. Кіборги, своєю чергою, ворогів прозвали орками.Разом із кіборгами в Аеропорті перебуває американський фотограф, який через низку причин переживає цю необов’язкову війну як особисту драму. Його очима, наче в калейдоскопі, в перервах між боями в Аеропорті читач також побачить усю історію того, що об’єктивні історики назвуть не інакше як російсько-українською війною.

«Аеропорт» — це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.

.


/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/кокотюха вогняна зима.jpg
Кокотюха А. Вогняна зима: роман. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 352 с.

Ще вчора кожен мав своє життя, у якому, здавалося, не було місця для подвигу. Але прийшла вогняна зима 2013–2014-го, і тисячі українців опинилися у вирі Революції гідності, щоправда, по різні боки барикад.

Успішний бізнесмен Стогов стає активістом Автомайдану, учорашня продавниця Алла перетворюється на волонтерку, тітушка Сірий іде туди, де більше платять, а беркутовець Олег ладний карати «майданутих» навіть задарма... Ми бачимо Майдан їхніми очима. Бачимо і затамовуюємо подих. Бо тут усе справжнє — і життя, і кохання, і ненависть. І смерть. А ще — відчайдушна віра, що кінець кінцем усе буде добре...

Роман став одним з перших художніх творів, в якому головні герої є безпосередніми учасниками подій зими 2013-2014 року.

Що ж спільного поміж бізнесменом, студентом, продавцем косметики, тітушкою і беркутівцем, які опинилися по різні боки барикад? Паспорт громадянина України і те, що за збігом обставин усі вони знаходяться у вирі «вогняної» зими. Ми бачимо Майдан їхніми очима. Бачимо і затамовуюємо подих. Бо тут усе справжнє — і життя, і кохання, і ненависть. І смерть. А ще — відчайдушна віра, що кінець кінцем усе буде добре…

.

.

/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/5670675c09ef0.jpg
Костина Н. Билет в одну сторону: роман. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 304 с.

Аня - волонтер в госпіталі. Дівчина готова мити палати, забувши про червоний дипломі медика. Але одного разу в госпіталь надходить вмираючий поранений, і завдяки блискавичній реакції Ані юнака вдається повернути з того світу. Вона всіма силами бореться за його життя.

Єгор, повіривши новинам, поїхав воювати на Донбас. У рідному Тамбові його чекає наречена, впевнена, що там він добре заробить. Опинившись на фронті, він розуміє, що війна - це квиток в один кінець ...

Коли Єгор отямився і побачив схилену над ним дівчину-ангела, то його серце завмерло. Тепер він буде жити заради неї!

.

.

.

.

.

.

.

.

/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/лойко аеропорт.jpg

Лойко С. Аеропорт . – К.: Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 334 с.

Дія роману починається в Аеропорті й розгортається похвилинно протягом останніх п’яти днів понад 240-денної облоги. Хоча роман заснований на реальних фактах, усі персонажі — плід художнього вимислу, як і назва Аеропорту.

Маленький український гарнізон Аеропорту денно й нощно відбиває атаки супротивника, який значно переважає його у живій силі й техніці. Але тут, у цьому зруйнованому до підвалин Аеропорті, підступні й жорстокі вороги зіштовхуються з чимось неочікуваним і неймовірним. Із кіборгами. Вороги самі так назвали захисників Аеропорту за їхню нелюдську живучість та впертість приречених. Кіборги, своєю чергою, ворогів прозвали орками.Разом із кіборгами в Аеропорті перебуває американський фотограф, який через низку причин переживає цю необов’язкову війну як особисту драму. Його очима, наче в калейдоскопі, в перервах між боями в Аеропорті читач також побачить усю історію того, що об’єктивні історики назвуть не інакше як російсько-українською війною.

«Аеропорт» — це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.

.

/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/талан оголений нерв.jpg
Талан С. Оголений нерв: роман. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 544 с.

Мирне й спокійне життя, міцна родина, вірні друзі... Усе, що здавалося непохитним, перевернулося догори дном. Війна роздирає навпіл усі зв`язки, і рідні люди й вірні друзі стають ворогами...

Кілька місяців 2014 року Сєвєродонецьк перебував під владою ополченців. Цей короткий проміжок часу став нездоланним для родини Насті Агафонової. Син, запальний прихильник Майдану і патріот України, боротиметься із сепаратистами, а дочка — вступить до ополчення... Так само розійдуться й шляхи друзів Геннадія, нерозлучних змалечку хлопців. Бо війна проходить і по родинах, і по душах...

Світлана Талан — українська письменниця. Пише романи в жанрі «реальних історій», які їй підказує життя. Усі її твори на гостросоціальну тематику. Незмінним лишається єдине: головна героїня її книжок — жінка-українка, вольова, зворушлива, ніжна, чуттєва, яка іноді помиляється, але її завжди веде за собою любов: до чоловіка, до дітей, до батьківщини.

.

.

.

/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/цаплієнко книга змін.jpg Цаплієнко А. Книга змін: оповідання . – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 256 с.

«Книга змін» Андрія Цаплієнка - це збірка новел в якій розповідається про війну - вона несподівано прийшла в Україну і змінила життя та свідомість мільйонів людей. Герої оповідань пов’язані складної павутиною особистих стосунків одне з одним і з автором. Вони разом з усією країною йдуть дорогою змін — від застою до революції, від Майдану до війни. Історії, які відбуваються з героями, здаються неймовірними, але це нова реальність, у якій потрібно навчитися виживати. Книга має всі шанси стати в майбутньому одним із літературних документів епохи, у якій нам випало жити.

В історіях Андрія Цаплієнка головне – люди, при чому переважно добрі та світлі. Автор детально змальовує їх прикметні риси, переживання та поведінку в складних життєвих ситуаціях. Дійові особи його оповідань люблять свою Батьківщину, борються до кінця, прикривають собою товаришів. Ці люди не вбивають полонених і не відрізають їм пальці, вони часом зневірюються, в них нерідко немає чим відстрілюватись і часом їх покидають напризволяще, але своїх напризволяще вони не покидають.

Це і усміхнений інвалід Юра з Майдану. Це семирічна дівчинка біля ілюмінатора, яка вперше летить літаком, не знаючи, що й востаннє. Це добра медсестра Маша, яка вириває з лап сепаратистів українського снайпера Рема. Це розвідник Толя, якого не обминули кулі на Майдані, проте це не зупинило його йти захищати свою країну на сході. Це артрозвідник Зелений, який зі своїми людьми прикривав Дебальцівський відступ і який досі на фронті, отже «все ж чекає змін».

.

/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/чупа казки мого.jpg Чупа О. Казки мого бомбосховища: роман . – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля,2015. – 224 с.

Історії з життя людей Донбасу. Дванадцять квартир у під`їзді великого будинку.

Дванадцять трагічних, зворушливих, сумних і дивовижних історій. У звичайній «сталінці» звичайного робітничого містечка живуть звичайнісінькі люди Вєрка, алкоголічка зі стажем; філологи зі світовими іменами Ярополк і Федора Задорожні з дітьми Кирилом та Мефодієм; колишній «беркутівець» Бембі та інші. Їхні життя — це суми халеп завалений пам`ятник і показове самогубство, несподівані знайомства і листи далеким коханим, зухвалі плани захоплення влади і все те, що зазвичай називають «інші страшні речі».

Олексій Чупа – нетиповий житель Донбасу. 28-річний машиніст і житель спального району Макіївки, вечорами пише книги, музику, бере участь у поетичних слемах і культурних заходах. Донецькі інтелектуали пишаються Чупою і говорять про нього «наш Жадан». Він пише українською для покоління, яке не жило в жодній іншій країні, крім України. Для покоління, яке є якимось «сполучною ланкою» Донбасу з сучасною Україною. За останні півроку в Олексія Чупи вийшло дві книги – «10 слів про вітчизну» і «Бомжі Донбасу». Книги Чупи – це спроби осмислити історію та простір Донбасу. Олексій Чупа наче шукає якесь послання для донеччан.

.


/Files/images/vrtualna_vmstavka_nkoli_ukran_ne_zabuti/Vasil_Shklyar__Chorne_sontse.jpeg

Шкляр В. Чорне сонце: збірка. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 304 с.

Російсько-українська війна - очима бійця полку "Азов".

Хто і навіщо затягує криваву драму? Чому гинуть найкращі? Чому місцеві вважають своїх визволителів ворогами? Яким наш герой бачить майбутнє Вітчизни? Глибока, сповнена смутку, болю й надії оповідь хлопця, якого честь і сумління змусили взяти до рук зброю.

До видання ввійшли твори "Чорне Сонце", "Танець під чортову дудку", "Крук - птаха нетутешня", "Останній шанс Захара Скоробагатька", "Високі гори у Ялті", "Цілком таємні історії".

Кiлькiсть переглядiв: 246

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.