"майдан: від Незалежності до Свободи"

(до дня Гідності та Свободи)

/Files/images/2019_r/svyato.jpg

День Гідності та Свободи, згідно з указом Президента Петра Порошенка відзначається в Україні щорічно 21 листопада. «Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності».

Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свій європейський вибір, гідність, своє прагнення до свободи.

Акції на підтримку євроінтеграції в Києві розпочалися 21 листопада 2013 року, після того, як стало відомо, що уряд України вирішив зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Документ планувалося підписати на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада. Люди, обурені рішенням уряду України, вийшли на майдан Незалежності в Києві. Акцію назвали«Євромайданом».

Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 роках. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі.

Україна для кожного з нас була, є і буде неподільною єдиною завжди. Ми її любимо: як діти люблять матір. І ми мріємо та віримо в часи зміцніння й розквіту України як незалежної держави. Ми з вами цілком свідомі своєї причетності до розбудови нашого спільного дому й відповідальності за нього.

Базів В. А. Армагеддон на Майдані: роман-реквієм / В. А. Базів. – Київ: Український пріоритет, 2014. – 160 с.

/Files/images/2019_r/d5f929f9610a6bfa55eeb092986da24f.jpg Безпощадне у своїй невідворотній сповідальності та всепогли-нальне за своїм гостросюжетним магнетизмом Письмо автора справляє на читача вулканічне потрясіння, як і сам феномен Майдану на самосвідомість сучасного землянина. На смисловому тлі подається документальна маловідома історія про те, що і як призвело до Повстання, котре стало безпрецедентним актом кривавого вознесіння із провалля гуманітарно-кримінальної катастрофи для майже 50-мільйонного людського згромадження в центрі Європи. Водночас всенародний Бунт Гідності став прологом до визвольної війни – у супрязі з усім прогресивним світом – древньої Нації проти планетарної загрози земній цивілізації, яка постала перед очманілим людством осатанілими ордами московських варварів, що виринули на полях глобальної епохи із темних віків.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Війна очима ТСН: 28 історій по ту сторону камери / авт. О. Кашпор ; гол. ред. А. Чех. – Київ : Основи, 2015. – 422 с. : фот.

/Files/images/2019_r/11_2_4...jpg «Війна очима ТСН.28 історій по той бік камери»–спроба показати без прикрас, що дійсно зараз коїться на фронті. 28 історій з абсолютно реальними, живими людьми–журналістами, які їздять у відрядження в зону АТО. Це не чергова спроба достукатись до сердець людей. Зафіксована фотокореспондентом мить розкаже більше, ніж будь-які статті та щемливі заклики. А висновки нехай кожен робить сам.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Жолдак Б. Укри. Бойова проза: кіноповість / Б. Жолдак. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 220 с.

/Files/images/2019_r/zholdak-ukry.jpg Кіноповість «УКРИ» відомого українського письменника, драматурга та кіносценариста Богдана Жолдака – це бойова проза про сучасне АТО. Майже сто років тому Юрій Яновський створив неперевершені взірці про тодішнє АТО, узявши фактаж ізвуст Юрка Тютюнника.

«УКРИ»–це суцільний «екшн», заснований на реальних подіях російсько-української гібридної війни, в якій сучасні українці, подібно до героїв «Енеїди», відчайдушно жартують зі смертю, захищаючи свою землю і честь.

Для читачів майже всіх поколінь.

.

.

.

.

Майдан. (R)еволюція духу : [мистецько-культурологічний проект] / авт. і куратор проекту Антін Мухарський. – Київ : Наш формат, 2015. – 312 с. : іл.

/Files/images/2019_r/448683_21937528.jpg .

Великий повнокольоровий альманах і книга – це калейдоскоп, в якому зібрані відверті й критичні погляди на Українську революцію 2013-2014 років, емоції без купюр і деталі, що залишились за кадром медіа. Це все є частиною масштабного мистецько-культурологічного проекту, до якого також входить однойменний документальний фільм, присвячений подвигам рядових бійців, волонтерів, медиків і громадських активістів Майдану.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Небесна сотня : [книга-реквієм] / К. Богданович, Х. Бондарева, Ю. Бухтоярова та ін. ; упоряд. : О. Трибушна, І. Соломко. – Харків : Фоліо, 2015. – 206 с. : іл.

/Files/images/2019_r/6489796_images_1417773645.jpg Це книга-реквієм. Книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше – своє життя – заради того, аби Україна та всі ми встали з колін. Щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні.

Герої цієї книги – звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні – заробітчани, науковці, підприємці, вчителі... Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об'єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла».

Ця книга була написана заради того, аби пам'ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні назавжди залишилася в серцях українців. Вона – німе нагадування всім нам про те, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.

.

.

.

.

Филипович Л. Майдан і Церква / Л. Филипович. - К.: Техніка, 2015. - 656 с.: іл.

/Files/images/2019_r/ArticleImages_57602_majdan_cerkva.jpg .

Книгa "Мaйдaн i Цepквa. Xpoнiкa пoдiй тa eкcпepтнa oцiнкa" вмicтилa шиpoку пaлiтpу думoк, oцiнoк тa poздумiв як нaукoвцiв, тaк i жуpнaлicтiв paзoм з aктивicтaми Мaйдaну. Caмi aвтopи книги, пpoвiднi peлiгiєзнaвцi з Iнcтитуту фiлocoфiї iм. Г. Cкoвopoди, бpaли aктивну учacть в peвoлюцiйниx пoдiяx, cпiвпepeживaли тa бaчили вce нa влacнi oчi.

У книзi пpeдcтaвлeнi peлiгiйнi дoкумeнти, звepнeння тa зaклики peлiгiйниx лiдepiв дo нapoду i дo влaди, нeoфiцiйнi виcлoвлювaння тa кoмeнтapi звичaйниx вipуючиx тa пacтopiв, eкcпepтнi oцiнки пoлiтикiв, дepжaвниx дiячiв тa peлiгiєзнaвцiв, cвiдчeння пpo дiяльнicть Цepкoв нa мaйдaнi тa eкcпepтнe oцiнювaння пoдiй peлiгiєзнaвцями.

.

.

.

.

.

Слабошпицький М. Ф.Велика війна 2014... Україна: виклики, події, матеріали : документально-публіцистичне вид. / М. Ф. Слабошпицький. – Київ : Ярославів Вал, 2015. - 320 с. : іл.

/Files/images/2019_r/f057c4a64636800120a73ab1d5c033ab.jpg Війна триває. Нові й нові добровольці зголошуються йти на фронт. Вони здебільшого невисокої думки про нашу сучасну владу. Але вони – патріоти. Не один із них думає: «Розіб'ємо ворога, повернемося додому, а толі запитаємо тут з усіх, починаючи з найви­щих керівників держави...» Отаку маємо ситуацію. Віримо в українську людину.

І хочемо вірити в керівників держави, які знайдуть у собі глибоко заховані таланти державних діячів і раптом опиняться на небувалій досі висоті. Може, це ще станеться. В кожнім разі історія дає їм такий шанс. Ще не пізно. Сьогодні. А завтра – вженевідомо.

Ця книжка про війну і суспільство. Про наші надії і розчарування. І – про обов'язок влади перед народом.

.

.

.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.