"О слово рідне, мова рідна!"

(до Міжнародного дня рідної мови)

/Files/images/2019_r/WEKp8d9rYDQ.jpg

Щорічно 20 лютого по всій Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні – знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Вертайсь, рідна мово, у серце народу! Збірник матеріалів і сценаріїв про рідну мову. - Тернопіль-Харків : "Ранок", 2009. - 176 с.

Мета цієї книги - допомогти вчителям, класним керівникам, класоводам в організації свят рідної мови в школі, зробити змістовним відпочинок школярів, сприяти засвоєнню ними духовних скарбів рідного народу. Пропоноване видання містить методичні матеріали і добірку сценаріїв, які вирізняються тематичною різноманітністю та доступністю впровадження.

Збірник рекомендовано на допомогу педагогічним працівникам загальноосвітніх та позашкільних закладів освіти.

/Files/images/2019_r/18066210_images_2044530402._S.jpg

Гнатюк, Л. П., Бас-Кононенко О. В. Українська мова. Особливості практичного застосування / Л. П. Гнатюк, О. В. Бас-Кононенко. - К. : Знання-Прес, 2006. - 259 с.

У пропонованому посібнику послідовно висвітлено основні розділи курсу сучасної української мови. Його перевагою є системний виклад матеріалу, який органічно поєднується з практичними завданнями різноманітного характеру. Посібник містить численні схеми мовного аналізу, приклади, які не тільки полегшують засвоєння теорії, а й сприяють узагальненню і систематизації набутих у школі знань, глибшому розумінню внутрішніх закономірностей мови, спонукають читача до пошуку шляхів розв'язання поставлених творчих завдань.

/Files/images/2019_r/1310302244553578_f0_0.jpg

Жулинський, М. Слово і доля : Навч. посіб. / М. Жулинський. - К. : Видавництво А.С.К., 2006. - 640 с. : іл.

У книзi укpaїнcькoгo лiтepaтуpoзнaвця, пoлiтичнoгo i гpoмaдcькoгo дiячa, aкaдeмiкa НAН Укpaїни, пpoфecopa Микoли Жулинcькoгo у шиpoкoму cпeктpi здiйcнeнo cиcтeмaтизoвaиий гpунтoвний aнaлiз твopчocтi яcкpaвиx укpaїнcькиx пиcьмeнникiв - вiд Гpигopiя Cкoвopoди дo Вacиля Cтуca, щo дaє мoжливicть пpocтeжити вaжкий i дoвгий шляx нaцioнaльнoгo oбpaзнoгo cлoвa кiлькox вiкiв. В oглядoвиx cтaттяx poзглянутo ocoбливocтi лiтepaтуpнoгo пpoцecу двox ocтaннix cтoлiть. Лiтepaтуpoзнaвчi мaтepiaли пpo митцiв дoпoвнeнo їxнiми твopaми, цiкaвими <a href="https://nashformat.ua/products/slovo-i-dolya-705282" style="position:fixed;font-size:8px;color:rgba(0,0,0,0.3);bottom:0;left:0;">Книга «Слово і доля»</a>iлюcтpaцiями. Ця пpaця cтвopeнa упpoдoвж ocтaнньoгo дecятилiття, у пepioд aктивнoгo пoвepнeння i пepeocмиcлeння знaчнoї чacтини вeликoгo i пoтужнoгo мaтepикa нaцioнaльнoї культуpи. Вoнa є cвoєpiдним дoпoвнeним i пoглиблeним вapiaнтoм киижки «Iз зaбуття в бeзcмepтя» (1990 p.), зa яку aвтopa удocтoєнo Нaцioнaльнoї пpeмiї Укpaїни iм. Т.Г. Шeвчeнкa. Нaпиcaнa дocтупнo й зaxoплюючe.

Пpизнaчeнa для шиpoкoгo зaгaлу читaчiв: вiд шкiльнoї мoлoдi, cтудeнтiв - дo виклaдaчiв i нaукoвцiв.

/Files/images/2019_r/slovo-i-dolya-705282.330x300.jpeg

Зубков, М. Г. Українська мова : універсальний довідник / М. Г. Зубков. - Харків : Видавництво "ШКОЛА", 2008. - 496 с.

Довідник є найновішим і найповнішим функціональним виданням такого роду. Розгляд змін у правописі, що сталися, відбуваються або очікуються, супроводжується науковим обґрунтуванням і коротким історичним коментарем.

У довіднику подано різні граматичні теми, лексичні узгодження, уживання літери ґ як у загальних, так і у власних назвах; наведено паралельні форми вживання фразеологізмів, сталих виразів з огляду на їх російські аналоги. Доречними є додатки: нормативні скорочення, імена по батькові, словнички типових мовних зворотів тощо.

Довідник розраховано на всіх, не байдужих до своєї грамотності.

/Files/images/2019_r/0462356.jpg

Козачук, Г. О. Українська мова для абітурієнтів : навч. посіб. / Г. О. Козачук. - К. : Вища шк., 2009. - 303 с.

Якщо ви маєте складати вступний іспит з української мови до вищого навчального закладу — ця книжка для вас. У ній в доступній і зручній формі викладено теоретичні відомості, подано серії вправ і творчі завдання з усіх розділів шкільного курсу української мови. Наведено різноманітні схеми й зразки розбору слів і речень, таблиці, графіки морфемного і словотвірного аналізу. Вміщено тексти диктантів, матеріали для самоконтролю. Для вступників до вищих навчальних закладів.

/Files/images/2019_r/b0504182d12cbc616505de977cea2fd0.jpg

Новий довідник : Українська мова та література. - К. : ТОВ "КАЗКА", 2005. - 864 с.

«Новий довідник» подає найважливіші відомості про українську мову та літературу. Стислий, зрозумілий текст, наочні приклади, а також оригінальна структура видання допоможуть ґрунтовно й швидко опанувати матеріал. Довідник можна використовувати як для вивчення окремих тем, так і для повторення вже пройденого.

«Новий довідник» розрахований на широке коло користувачів, спосіб викладу та оптимальний обсяг матеріалу вирізняє це видання серед навчальної літератури та робить його універсальним.

/Files/images/2019_r/b1afb512181dad75592c57c98875f71d.jpg

Пономарів, О. Д. Українське слово для всіх і для кожного / О. Пономарів. - К. : Либідь, 2012. - 360 с.

У виданні містяться спостереження над традиційними й новими явищами в українській літературній мові, даються поради щодо вибору найкращих варіантів висловлення думки в галузі лексики, вимови, наголосу, морфології, синтаксису, стилістики, фразеології. Наводяться способи відтворення українських та іншомовних топонімів, антропонімів, етнонімів як окремих лексичних одиниць та як складників фразеологізмів. «Роздуми й коментарі» відбиває різні етапи становлення української мови як державної та функціонування її в незалежній Україні.

Для науковців, редакторів, лекторів, журналістів, викладачів, студентів, широкого загалу читачів.

/Files/images/2019_r/Пономарів._Українське_слово.jpg

Ткаченко, О.Б. Українська мова і мовне життя світу / О. Б. Ткаченко. - К. : Спалах, 2004. - 272 с.

Працю присвячено розвиткові й сучасному станові української мови в усіх труднощах її становлення, що дістають всебічне висвітлення (географічне, історичне, соціолінгвістичне, культурологічне тощо) в зіставленні з відповідними ситуаціями інших мов світу. Написана в популярній формі книга призначається всім шанувальникам української мови, насамперед представникам суспільних наук.

/Files/images/2019_r/11120221305260966_f0_0.png

Українська мова у ХХ сторіччя : історія лінгвоциду. - К. : Вид. дім "Києво-Могилянська акад.", 2005. - 399 с.

У збірнику вміщено документи і матеріали, що стосуються мовної політики радянського керівництва на теренах України. Вони проливають світло на підступне втручання у внутрішній розвиток української мови, спрямоване на штучне зближення її з російською і знищення як незалежного мовного утворення. На базі корпусу документів і матеріалів укладено реєстр репресованої лексики.

Працю призначено гуманітаріям – філологам, історикам, політологам, викладачам відповідних дисциплін, студентам, аспірантам і всім тим, кому не байдужа доля рідної мови.

/Files/images/2019_r/f7081d2c6f623f2d28ebe2b97741088c.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.