Дружній Інтернет для людей старшого віку

В дитинстві мрієш швидше подорослішати.
В юності впевнений, що старість приходить в 30.
В 45 розумієш,що стільки планів не втілено…
З пенсією приходить розуміння, що допоки даєш раду собі, дітям і онукам, життя триває…
А ще приходить час… навчатись! До уваги цікавих до життя, ініціативних,
активних, енергійних ... пенсіонерів районна бібліотека відкриває
курс "Дружній Інтернет".

Дедалі більше літніх людей користується Інтернетом – вони листуються з родичами, роблять закупи, спілкуються в соцмережах. Цифровий світ поступово стає рідним і для бабусь з дідусями.

Бібліотека впроваджуючи принцип публічності і доступності, тим самим вирішує проблеми літніх людей, їх соціальної ізоляції, зайнятості, просвіти і навчання, надає безкоштовні інтернет - послуги, організує курси комп’ютерної грамотності, відкриває клуби за інтересами, піклується про психологічний стан їхнього здоров’я. В умовах економічної кризи це єдиний заклад, який надає цієї категорії мешканців міста безкоштовні бібліотечні, інформаційні, дозвільні послуги, допомагає гідно пережити важкі часи, зберегти позитивні емоції, психологічний стан здоров’я, бути на рівних з іншими.

Курс "Дружній Інтернет" спільний проект Козятинської центральної районної бібліотеки та Козятинського міського територіального центру. Відкриття курсу комп'ютерної грамотності стало можливе завдяки перемозі бібліотеки в конкурсі проектів програми "Бібліоміст"- партнерської робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX, Міністерства культури України, на фінансову підтримку якої Фундація Біла та Мелінди Гейтс надала грант.

/Files/images/P2090040.JPG

Мета та завдання проекту: забезпечення вільного й відкритого доступу до інформації, важливого для інтегрування літніх людей до спільноти, розширенні простору спілкування, відродження нових життєвих імпульсів та інтересів, підвищення їхнього соціального статусу.

Програма передбачає навчання користуванню персональними комп’ютерами, пошук тематичних web– сторінок, електронне листування, перемовини по Internet, організація on-line спілкування, участь в тематичних форумах тощо.

Очікувані результати проекту. Реалізація проекту «Дружній Інтернет» допоможе бібліотеці стати справжнім інформаційним, культурним, інтелектуальним, дозвільним центром козятинської територіальної громади у наданні безкоштовних послуг літнім, та сприятиме відкритому обміну інформацією між літніми громадянами міста та світовою спільнотою , друзями, рідними. Це місце спілкування з друзями в клубах за інтересами, місце де можна реалізувати свої здібності, та відчути радість життя, повірити у свої сили.

Критерієм результативності є: вміння самостійно працювати на комп’ютері, вміння відкрити власну поштову скриньку, вміння спілкуватися за допомогою SKYPE, активна участь в клубах за інтересами, збільшення відвідувань до бібліотеки та Інтернет-центру, збільшення кількості користувачів бібліотеки.

Волонтери:

Голуб Марина Олегівна - вчитель школи №9,

Куницька Зінаїда Юріївна - практичний психолог міського територіального центру.

Вакса Таїсія Вікторівна - бібліотекар БібліоІнтернет - центру.

/Files/images/P2090057.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.