Бібліотека - книга - лялька

/Files/images/P4050052.JPG

Мистецтво лялькового театру існує декілька тисяч оліть. З історії нам відомо про домашній театр в інтелігентних українських родинах, зокрема в родині Гоголів, Косачів, Заньковецьких, Крушельницьких, Тобілевичів, Рильських, Марійки Підгірянки. Його роль була не останньою в процесі формування таких митців, як Леся Українка, Іван Карпенко-Карий тощо.

Проте сьогодні в Україні, за визнанням письменниці О.Забужко, на жаль, уже зросло ціле покоління людей, які не бачили театральних постановок. Багато в чому театр підмінили мультсеріали, художні фільми. Відомо: у спілкуванні з безпосередньою лялькою, яка говорить зі сцени, і спілкується з глядачем наживо, криється неповторний шарм дитячого театру.Психологи вважають, що казки впливають на дітей ефективніше, ніж нудні нотації. Дитяча аудиторія - найщиріша у світі, обманути її дуже важко. Дітям цікавий ляльковий театр. Бо вдома у них є різні іграшки, але вони не рухаються і не ходять, нічого не розповідають і нічого не запитують. А тут ляльки все вміють і, крім того, ведуть з малечею цікаву розмову. Маленьких бердичівлян працівники бібліотеки для дітей вирішили захопити сценічним дійством і тим самим залучити нових користувачів до бібліотеки і читання. У ляльковому театрі бібліотеки позитивна енергетика, мабуть тому, що чарівне дійство об”єднує душі гарних і добрих людей - бібліотекарів.(Див. інф.)

/Files/images/p1031395.JPG

Процес створення вистав, починаючи із написання сценаріїв, виготовлення ляльок, реквізиту, декорацій, постановки та музичного оформлення,здійснюється бібліотечними працівниками. Репертуар лялькових вистав — найрізноманітніший. Основні — це інсценізація літературних творів українських і зарубіжних авторів.

Усі ці вистави без винятку сприймаються з великим захопленням, тому що вони яскраві, видовищні, мають гарне музичне оформлення, написані з добрим гумором, спонукають глядачів до активного сприйняття, відгадування загадок, розв’язання кросвордів, участі в конкурсах тощо. Веселі й сумні, повчальні та розважальні, вони об’єднані сюжетною канвою, яка базується на інформації про улюблені дитячі книжки, про їх мудрих і добрих порадників.

Ляльковий театр "Тетр книги" районної дитячої бібліотеки користується великою популярністю серед маленьких читачів книгозбірні. Його діяльність допомагає дітям виявити свої здібності, вчить їх творчо мислити, реалізовувати свою фантазію, збагачуватися новими знаннями, залучатися до культурних та літературних цінностей. Діти мали змогу переглянути лялькові вистави " Шкідливі звички", Васелина Премудра".

/Files/images/P4050071.JPG

/Files/images/P4050050.JPG

/Files/images/P4050073.JPG

Акція "Ляльковий театр крокує селом" :

Клуб "Буратіно" с. Пиківець, бібліотекар Порошинська З. О.;
Клуб "Всезнайко" с. Кордишівка, бібліотекар Хуторна А. І.;
Клуб "Бюро добрих послуг" с. Жежелів, бібліотекар Полло О. В.;
Клуб "Веселка", смт. Бродецьке, бібліотекар Волковінська В. М.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.